Вступ
1. Принцип дії GPS
2. Сфери застосування GPS
3. Системи GPS моніторингу рухомих об'єктів
4. GPS моніторинг транспорту
5. Обладнання для GPS моніторингу
6. Точність і недоліки GPS
Список використаної літератури
GPS, Система глобального позиціонування (англ. Global Positioning System) — сукупність радіоелектронних засобів що дозволяє визначати положення та швидкість руху об'єкта на поверхні Землі або в атмосфері. Положення об'єкту обчислюється на ньому завдяки використанню GPS-приймача, який приймає та обробляє сигнали супутників космічного сегменту GPS системи глобального позиціонування. Для визначення точних параметрів орбіт супутників та керування, GPS система в своєму складі має наземні центри управління.
Коли мова йде про GPS, частіше за все мається на увазі система NAVSTAR, розроблена на замовлення військового відомства — Управління Оборони США, але на даний час існують або розробляються також інші системи глобального позиціонування (ГЛОНАСС, Galileo та інші).
1. Принцип дії
Основою системи є 24 супутники NAVSTAR (Navigation Satellite Time and Ranging), що працюють в єдиній мережі, які знаходяться на шести різних кругових орбітах розташованих під кутом 60° один до одного таким чином, щоб з будь-якої точки земної поверхні було видно від чотирьох до дванадцяти таких супутників. На кожній орбіті знаходиться по 4 супутника, висота орбіт приблизно дорівнює 20200 км а період обертання кожного супутника навколо землі дорівнює 12 годин.
Така система працює не автономно, вона під контролем станцій, які розташовані на Землі. Розміщуються такі станції на Колорадо-Спрінгс, Дієго-Гарсія, острові Вознесіння, атолі Кваджелейн і на Гаваях. Вся інформація, що проходить через ці станції записується ними та передається на головну станцію, яка розташована на військовій базі під назвою Falcon в Колорадо.
1. Вяткін Л.А., Сидорчук О.В., немитої Д.М. Туризм та спортивне орієнтування: Навчальний посібник для вузів Вид. - М., 2006.
2. Персональні можливості GPS для масового користувача//http://www. gps-profi. Ru. 27. 06. 2008
3. Смирнов С. Використання GPS у поході//http://www.fishinginfo.ru. Жовтень 2007.