1. Поняття винаходу
2. Сучасні форми і методи науково-дослідницької роботи
3. Організація труда в дослідницькій роботі
Список використаної літератури
Винахід — це технологічне (технічне) вирішення у будь-якій галузі суспільно-корисної діяльності, що відповідає вимогам патентоздатності, тобто є новим, має винахідницький рівень і придатне для використання.
Отже, законодавство не обмежує поле винахідницької діяльності певною технологічною галуззю.
Винахід вважається патентоздатним, якщо він є новим, має винахідницький рівень та є придатним до промислового використання.
Винахід є новим, якщо його сутність не відома з рівня техніки. Такий рівень щодо заявленої пропозиції визнається за всіма видами інформації, загальнодоступними в Україні та за кордоном до дати пріоритету винаходу. Це означає, що до дати пріоритету заявки сутність цього або тотожного рішення не була розкрита ні в Україні, ні за кордоном для невизначеного кола осіб настільки, що стало можливим його використання. Бувають випадки, коли новатор самостійно вирішує певні задачі. Інколи виявляється, що така задача вже вирішена, але відомості про це ще не дійшли до винахідника. Винахід повинен давати нове технічне рішення, не відоме сучасному рівню техніки. Тому не може бути визнана винаходом пропозиція, описана у вітчизняній чи зарубіжній літературі або впроваджена у виробництво в Україні чи за її межами.
Не визнається винаходом пропозиція, на яку вже подано заявку або видано авторське свідоцтво чи патент. Причому не має значення, де видано авторське свідоцтво чи патент — в Україні чи за кордоном. Новизна пропозиції втрачається, коли відомості про її сутність розголошені іншим шляхом до її заявки і роблять можливим її використання третіми особами. Тому автор пропозиції, що може бути визнана винаходом, а також інші особи, які мають відношення до пропозиції, повинні уникати будь-якого розголошення змісту пропозиції до її заявки.
1.Сидоренко В.К., Дмитренко П.В. Основи наукових досліджень. - К: РННЦ "ДІНІТ", 2000. - 260с.
2.Ковальчук Володимир Володимирович, Моїсєєв Лєв Михайлович Основи наукових досліджень. - К.: Професіонал, 2005. - 240с.
3.Ковальчук Володимир Володимирович, Моїсєєв Лев Михайлович Основи наукових досліджень. - К.: ВД "Професіонал", 2004. - 208с.
4.Цехмістрова, Галина Степанівна Основи наукових досліджень: Навч. посіб. для студ. вузів. - К.: Слово, 2003.- 240с.- 16.00
5.Свердан М.М., Свердан М.Р. Основи наукових досліджень. - Чернівці: Рута, 2006.